IoT

Detail divize

V nejrůznějších odvětvích pomáháme sbírat data,
o kterých se klientům dřív ani nesnilo

Jací lidé chodí na vaši prodejnu a o co mají největší zájem? Nechová se v budově banky někdo podezřele? Kde se právě nachází součástka č. 1234? Nepotřebuje výrobní linka údržbu? A mají všichni zaměstnanci na hlavě helmu?

Na všechny tyto otázky nacházíme odpovědi pomocí IoT. Příležitosti hledáme ve všech odvětvích a rozmanitá jsou i navržená řešení. Jsme nejmladší divize a vy ji spolu s námi můžete budovat od samých počátků.

Čím se divize zabývá

IoT umožňuje třeba stoprocentní automatizaci ve výrobě nebo v údržbě. Stroje dokážeme napojit a získávat z nich data. Dá se odhadnout, kdy bude stroj potřebovat servis. Také je možné trackovat náhradní díly nebo drahé obalové materiály, aby se neztrácely. Stejně tak můžeme monitorovat lidi, třeba zaměstnance v sériové výrobě v souvislosti s health and safety. Use cases vznikají každý týden. Pro nás je teď prioritou nábor a rozvoj lidí, postupný růst divize a také edukace trhu.

Raději data než slova?
Zjistěte o nás víc

2018
vznikla naše divize
2
IoT Huby zkoumají
1 novou oblast ročně
5
nových HW
partnerů
minimálně každý rok získáme
99 %
kvalitu dat poskytují naše technologie

Tihle Adastřani mohou být vaši kolegové

Zdeněk Soldán

Junior consultant

„V minulém zaměstnání jsem pracoval v Geografickém informačním systému (GIS), jehož hlavní náplň je práce s geografickými daty uloženými v relačních databázích. Již v té době mě práce s daty a databázemi velmi bavila, a když jsem dostal příležitost v Adastře, dlouho jsem neváhal. V Adastře jsem ihned nastoupil do rozvíjejícího se IoT týmu vedeného velmi zkušeným Martinem Rysem. Jelikož IoT je poměrně nové odvětví, využívá nejnovější technologie a člověk tak má příležitost učit se stále nové věci ve velmi zajímavém prostředí Microsoft Azure či Power BI."

Martin Záruba

Senior consultant

„V Adastře jsem od ledna 2016. Přišel jsem z korporátního prostředí, kde jsem měl po letech pocit stagnace. Pracuji na pozici senior konzultanta. Tradiční kompetenci DWH/BI (tj. dávkové zpracování obchodních dat společnosti nasazené v on-premise) jsem si v Adastře rozšířil o zpracování dat z IoT (senzorická data, zpracování v reálném čase). Většinu nových projektů již máme v cloudu. Sleduji technologické novinky a trendy. Vybrané technologie interně testujeme a zapracováváme do našich řešení. Konzultuji se zákazníky jaké problémy potřebují řešit, analyzuji je a navrhuji architekturu řešení. Baví mě oblast Self-service BI a její průnik do tradičního korporátního BI. Pokud čas dovolí, účastním se komunitních akcí a konferencí."

Martin Rys

Competency leader BI

„V Adastře chci především zajistit rozvoj odpovídajících kompetencí, navázat partnerství s relevantními dodavateli a rozvinout spolupráci s našimi zákazníky. K rozvoji IoT divize potřebujeme kolegy, kteří nám pomůžou rozvíjet řešení pro mezinárodní klienty. Konzultanty a architekty, kteří v diskusích s klientem vytvoří dobré zadání a vymyslí celé řešení, šikovné programátory i odborníky na datová úložiště, analýzu dat nebo na Azure."