Pomáháme firmám
dělat lepší rozhodnutí na základě dat

Známe IT technologie
pro růst každého byznysu

22
let

Začali jsme jako česko-kanadská firma. Teď máme pobočky po celém světě.
A pořád rosteme.

4
oblasti

V telekomunikacích, finančním sektoru, pojišťovnictví a retailu jsme nejlepší. A umíme pomoci i jinde.

53
typů řešení

Nejde ale o žádné předem připravené balíčky. Technologie kombinujeme
a ohýbáme přesně podle potřeb klienta.

2 000+
zaměstnanců

Tolik Adastřanů je na celé planetě. Přes 450 z nich pracuje v Praze na evropské centrále.

Na těchto projektech jsme nedávno
spolupracovali

Automatizované čištění dat na generálním finančním ředitelství zavedla Adastra

Dnešní digitální doba s sebou přináší stále se stupňující a vyšší nároky na množství a hlavně kvalitu dat uvnitř organizace. S větší či menší nekonzistencí v datech se potýká každá firma i organizace státní správy a musí tento problém řešit. Nejinak tomu bylo i v případě Generálního finančního ředitelství.

Adastra v roli systémového integrátora při budování Registru osob

Pryč je doba, kdy jste kvůli jedné změně museli osobně navštívit několik úřadů. Díky základním registrům i moderním komunikačním prostředkům, které státní úředníci používají, se zjednodušila, zpříjemnila i zefektivnila interakce mezi úřady a občany. A přispěla k tomu i Adastra, která se podílela na vzniku Registru osob.

Adastra vybudovala pro IKEA ČR, HU a SK datový sklad jako službu

Víte, proč si jako členové IKEA FAMILY nemusíte schovávat účtenky? Protože IKEA má nový datový sklad, ve kterém jsou uloženy veškeré nákupní transakce. Vy se díky webovému rozhraní IKEA FAMILY podíváte na ty své a nemusíte se bát o papírové účtenky. Nové řešení datového skladu, který v IKEA vybudovala Adastra, toho ale umožňuje mnohem více.

AIS Servis zkvalitňuje vývoj SW a Kooperativa zrychluje svůj byznys s aplikačním monitoringem Dynatrace

Objektivní fakta místo subjektivních pocitů, zkvalitnění vývoje SW, efektivní komunikace mezi IT a byznysem, dostupnost klíčových aplikací a komplexní přehled provozu o tom, co se děje – to byla očekávání pojišťovny Kooperativa od projektu aplikačního monitoringu, který jí dodala Adastra.

Každý projekt je úplně jiný,
styl naší práce se ale nemění

1
Nejdřív se ptáme, jak můžeme pomoci
Nevěříme na prodej hotových balíčků. Pokaždé řešíme konkrétní potřeby klienta. Podle toho vybíráme technologie.
2
Pak sestavujeme projektové týmy
Někdy je u klienta jediný Adastřan. Někdy tým o 60 lidech. Záleží na náročnosti projektu.
3
Rozdělíme si role, ale struktura zůstává plochá
Junioři i senioři spolupracují jako rovný s rovným. Všem nám jde
o výsledek i o dobré vztahy. V projektových týmech se vždycky podržíme.
4
Na každém projektu hledáme inovace
Sledujeme trendy a nové technologie. Umělá inteligence, machine learning, mobilní vývoj… Klientovi dovedeme nabídnout široké spektrum řešení.
Projekt končí po měsících nebo po letech
Až do konce často sedíme přímo u zákazníka. Nejlépe se tak domluvíme s ním i mezi sebou v týmu.

Naši Adastřani

Před svým nástupem jsem viděl Adastru jako místo, kde bych mohl rozvíjet svůj potenciál. Kdyby mi ale někdo na začátku řekl, kam až se mohu posunout, nevěřil bych mu. Hranice byly jen v mé hlavě.
Komfortní zónu jsem si nikdy dlouho neužil. Po každém úspěchu vždy přišla nová a větší výzva. Už rok po nástupu jsem zůstal u klienta sám. Po 2 letech se z něho stal největší zákazník Adastry. Postupně jsem se staral o oddělení analytiků a přitom rozvíjel obchod v telekomunikacích. Po pár letech jsem se stal obchodním ředitelem. Pak ředitelem samostatné divize. 11 let od nástupu ředitelem celé firmy. Ta se za 4 roky téměř ztrojnásobila. Díky založení dceřiné společnosti Acamar a akvizicím Adastra.one a BlindSpot Solutions teď odpovídám za skupinu 7 společností s cca 1 mld. obratu a více než 750 kolegů. A tahle jízda zdaleka nekončí.
Pavel Kysela
CEO Adastra CZ
Má kariéra začala v Adastře před více než 10 lety, když jsem při škole začal objevovat krásy BI v datovém skladu jedné z největších českých bank. Po krátké době moje kroky směřovaly do oblasti plánování, kde působím jako leader plánovací kompetence dodnes. Plánovací projekty mi umožnily seznámit se se způsobem fungování největších českých firem z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví i výroby automobilů. Baví mě poznávat, jak věci fungují, což je základní předpoklad pro návrh a tvorbu plánovacích systémů – proces plánování totiž do značné míry kopíruje business procesy v dané společnosti a pro návrh dobré aplikace ne nutné jim porozumět a respektovat je. Poznávání nových klientů, které je standardní součástí konzultantské práce, navíc rozšiřuje obzory a zabraňuje tomu, aby se práce stala rutinou. Tomu pomáhá i neformální pracovní atmosféra, kterou si do značné míry tvoří sami Adastřané.

Adastra i lidé v ní se snaží podporovat růst jednotlivých konzultantů – to není jen fráze. Pokud vás práce baví a jste v ní dobří, ocení to především vaši klienti, a nakonec tedy i Adastra sama. Pro tuto pracovní i mimopracovní rovinu v zásadě platí stejné věc – V Adastře vás kromě úplných začátků nikdo nepovede za ruku až k samotnému cíli, po první zastávce je cesta jen na vás. Můžete se ale spolehnout na to, že budete mít dobé vybavení a parťáka, který vám pomůže překonat největší nástrahy na cestě. A platí to na chlup stejně jak v okamžiku, kdy se chcete stát seniorním konzultantem, tak i v momentě, kdy chcete uspořádat pro kolegy deskovkový večer či degustací vína.
Petr Sládek
Konzultant
Vystudoval jsem mezinárodní management a marketing, ale marketingu jsem se nikdy nevěnoval. Vždy jsem tíhnul k číslům a když jsem nastoupil do Adastry, ovládal jsem pouze Excel atrochu VBA.
Musel jsem se hodně učit, ale zkušenější kolegové mi pomáhali a dnes tvořím 3 aplikace pro dlouhodobé plánování výroby a prodeje.
Jan Fučikovský
Konzultant
Do Adastry jsem přišel po 8 letech v oboru. Potřeboval jsem změnit kolektiv. Hledal jsem firmu, která má více než 50 zaměstnanců.
Tady je spousta možností a zajímavých projektů. Mám to tu rád. Je tu duševní pohoda, jsem sám svým pánem. To, co teď dělám, mě neskutečně naplňuje, mám z toho radost.
Josef Pinkr
Konzultant

Spolu s námi vytvářejí budoucnost
taky tyto dceřinné firmy

Conecta

Zajišťuje nábor zaměstnanců pro banky, finanční instituce, telekomunikační a pojišťovací společnosti a mnoho dalších.

Acamar

Hledáte profesionály na nábor IT talentů? Zkušení lidé z Acamaru dovedou propojit firmy s těmi správnými lidmi i v době, kdy je o IT specialisty všude nouze. Rychle a přitom lidsky a s úsměvem.

Adastra.One

V Adastra.One vznikají špičkové mobilní aplikace pro firmy jako je Tesco, T-Mobile, Sazka nebo Česká spořitelna. Každý rok vyhrávají vývojáři z Adastra.One se svými projekty prestižní soutěže.

Blindspot Solutions

Optimalizační algoritmy a moderní metody strojového učení pomáhají firmám zefektivnit vnitřní procesy či výrazně vylepšit nabízené služby a řešení. Právě takový software vyvíjí kolegové z Blindspot Solutions.

Adastra Business Consulting

Baví nás operativní poradenství zejména pro řízení rizik, optimalizaci procesů, digitální transformaci, nastavení produktů, prodejních kanálů a bankovní regulaci. Zakládáme si na consultingu založeném na datech a pokročilé analytice. Jsme praktičtí a rádi přinášíme užitečné návrhy, které implementujeme do praxe.

Data vám řeknou ještě víc

3
patra
potřebujeme v Praze k chodu
193
nástrojů a technologií
dohromady Adastřané ovládají
430+
projektů
jsme už realizovali
33
let
je průměrný věk Adastřanů